Praha, zasnubní fotografie: Otto a Agnes… nádhernéPrague, engagement photo session: Otto and Agnes… beautiful

Příjemné jarní odpoledne jsem tentokrát strávil s nádhernými lidmi z drůhého konce světa. Poprvé jsme se potkali v kavárně na břehu Vltavy a hned mi bylo jasné, že tohle není jen tak obyčejný pár, který si udělal výlet do Prahy. Otto je finančníkem v Hong Kongu a se svou snoubenkou plánují svatbu za několik dní ve Vancouveru. Agnes je šťastná slečna, neboť když jsme viděl Ottu, jak se o ní stará, tak tohle je pánové gentleman:)

S Ottou a Agnes jsem prošli velký kus Prahy a s každým krokem byli více a více otevřeni dělit se o svou lásku a radost ze života.

Díky Agnes, díky Otto, bylo užásné odpoledne a pocta fotografovat právě Vás.

What a pleasant spring afternoon I could spent with a wonderful couple from other side of the world. We first met at a cafe on the Vltava river bank and I was immediately sure that this is not just an ordinary couple who made a trip to Prague. Otto is a financier in Hong Kong and with his fiancee are planning a wedding in a few days in Vancouver. Agnes is a georgeous girl with a stunning smile and I was thrilled when I saw the way Otto was taking care about her, what a gentleman!

We went throughout Prague from landmarks to more secret places and with each step we past I could witnessed more and more of their love and joy they have from life.

Thank you Agnes, thank you Otto, what a great afternoon and it was my honor to photographed you in Prague.

Spojte se snámi