Petr Pělucha Photography

Zpět

O nás & Kontakt

SVATEBNÍ A PORTRÉTNÍ FOTOGRAF

PELUCHA PHOTOGRAPHY – ZINA A PETR PĚLUCHA

 

Jak to se mnou bylo.

V roce 2001 na podzim (kdy spadla Dvojčata) jsem odjem do Londýna ke Karen, kde jsem pracoval jako au-pair. Tehdy jsem vyfotografoval tuto fotografii kačen v St. James Park.

Karen, mi od té doby začala říkat, že mám talent. Já ji sice moc nevěřil, ale začal jsem se učit a více rozumět fotografii i lépe ovládat fotoaparát. V letech 2007- 2009 jsem působil jako „manažer kurzů“ v této době největší fotorgafické škole v tuzemksu, IDIFu. Tam jsem měl možnost setkat s řadou vyjímečných lidí z řad fotografů. Ať už to byl Vít Mádr, Karel Pobříslo, Kamil Rodinger, Dan Vojtěch, Robert Vano a mnoho dalších. V roce 2010 jsem dokončil magisterská studia na UK jako učitel lělocviku (v rámci studia jsme měl autorskou výstavu v Tokiu a Bogotě). V ten samý rok (2010), jsem si zařídil živnost fotograf a začal jsem se profesionálně věnovat svatební fotografii.

V letech 2014-2016 jsem měli úžasné studio v Praze v dejvicích. V roce 2018 jsem se po 15 letech odstěhoval s manželkou a dětmi do Všedobrovic, kde jsme v roce 2019 otevřeli naše rodinné Foto studio Pelucha (m II).

Aktuální nabídka služeb

V současné době nabízíme svatební a portrétní fotografické služby.

V rámci svatební fotografie umíme a máme několika leté zkušenosti z fotografování lesních romantických svateb i po pompézních svatební oslav na zámcích a chateaus. Víme jak fotografovat svatby ve dvou i svatby se stovkami hostů. Můžeme udělat krásné svatební album přímo novomžele ale i pro rodiče a hosty. Můžeme poslat fotografie online i vytištěné a zarámované.

Díky zkušenostem nábízíme all inclusive fotografický servis i celosvětově.

Pro portrétní fotografii využívamé především našeho Foto studia Pelucha ve Všedobrovích u Prahy, ale umíme nabídnout i mobilní studio pro jednotlivce i korporátní klienty. Ve studiu fotografujeme především byznys portrét, rodinnou fotografii a portrétní fotografie pro ženy v tak zvaně boutique style.

S novým studie jsme obnovili i nabídku kurzů a workshopů pro fotografy.

PETR & ZINA

Petr Pělucha, fotograf 2019

S mou úžasnou manželkou Zii jsme se setkal poprvé v roce 2005 v autě našeho společného kamaráda. Zina tehdy pracovala jako letuška pro CSA, já byl student FTVS UK. Od toho okamžiku to trvalo dva roky než jsem při jednom deštivém dni v New Yorku poklekl a požádal Zii o ruku. O rok později jsme měli civílní svatbu na Slovensku, odkud Zina pochází. V té době Zina začala pracovat v Dubai a první tři roky manželství jsem měli tzv. „distanční manželství.“ V květnu 2011 jsme měli druhou „dream“ svatbu v katedrále Sv. Petra v Ceretu, Francie.

Po návratu z Dubaje se Zii aktivně zapojila do Pelucha Photograhy a ze soukromého živnosti se tím rázem stal rodinný business projekt. V roce 2016 se nám narodil první syn Theodor pio a v roce 2018 jsme přivítali našeho druhého syna Timoteje Augustína.

wedding photographer pelucha and family

—————————-

Spojte se snámi

Využili byste rádi našich služeb? Napište nám, nebo nám zavolejte a my  si pro Vas najdeme čas.