Petr Pělucha Photography

Zpět

O nás & Kontakt

SVATEBNÍ A PORTRÉTNÍ FOTOGRAF PETR PĚLUCHA

Foto Studio Pělucha

Kamenice – Všedobrovice 974
E: petr@pelucha.com
T: +420 604 932 816

Aktuální nabídka fotografických služeb

Svatební fotografie: Od fotografování svatby ve dvou až po svatby se stovkami hostů. Můžeme udělat krásné svatební album přímo pro novomžele i pro jejich rodiče a hosty. Umíme poslat fotografie rychle online i doručit nádherně vytištěné a zarámované nejen svatební fotografie.

Díky bohatým zkušenostem umíme nejen fotografovat svatby, ale i poradit a pomoci, aby Váš svatební den byl opravdu krásný.

Portrétní fotografie:  Od byznys portrétů ve studiu a v kancelářích, přes rodinnou fotografii až třeba po stylizováné fotografování v exterieru.

Pro fotografy nabízíme kurzy i workshopy.

Foto studio Pělucha

Foto studio Pělucha volně navazuje na projekt Pelucha Photography, ve kterém jsem se soustředil především na náročnou svatební klientelu ze zahraničí. Během více jak deseti let aktivního působení jsem vytografoval bohatě přes 300 svateb a získal několik mezinárodních ocenění za svatební fotografie (ISPW, WPJA..)  V současné době nabízíme fotografické služby pro širokou veřejnost – od těhoteského a rodinného fotografování ve studiu a v zahradě přes idividuální byznys portréty nejen u nás ve foto studiu až po svatební fotografie defacto kdekoliv na Zemi.

Díky více než deseti letům praxe vám mohu v rámci Foto studio Pělucha nabídnout  kompletní fotografický servis i s exclusivními savtebními albumi, brilantním tiskem a osobním přístupem.

Jak to začalo… PELUCHA PHOTOGRAPHY

V roce 2001 na podzim (kdy spadla Dvojčata) jsem odjel do Londýna ke Karen, kde jsem začal pracoval jako au-pair. Tehdy jsem vyfotografoval tuto fotografii kačen v St. James Park.

Karen, mi od té doby začala říkat, že mám talent. Já ji sice moc nevěřil, ale začal jsem se učit a více rozumět fotografii i lépe ovládat fotoaparát. V letech 2007- 2009 jsem působil jako „manažer kurzů“ v IDIFu, v této době největší fotorgafické škole v tuzemsku. Zde jsem se setkal skvělých lidí z řad fotografů. Ať už to byl fotograf Vít Mádr, Karel Pobříslo, Kamil Rodinger, Dan Vojtěch, Robert Vano a mnoho dalších. V roce 2010 jsem dokončil magisterská studia na UK jako učitel lělocviku (v rámci studia jsme měl autorskou výstavu v Tokiu a Bogotě).

V ten samý rok (2010), jsem si vyřídil živnost „fotograf“ a začal jsem se profesionálně věnovat svatební fotografii. Vytvořil jsem značku Pelucha Photography s cílem nabízet maximalní možný fotografický servis na svatbách se skvělými italskými albumi a řemeslně dobrými fotografiemi tak, jak jsem se to pruběžně učil od mých zahraničních kolegů  Sala Cincotty či Jasmine Star. Naučili jsme se fotografovat kdykoliv a kdekoliv a zkušenosti jsme sbíral na desítkách svateb v Česku i v zahraničí. Od Hong-Kongu přes Indii, Skotsku až na Miami. V Česku jsme se na přání klientů dostali snad na ta nejkrásnější svatební místa jako jsou Chateau Mcely, Chateau Ratměřice, Villa Richter, Augustin, Arie…a stále se na nová krásná místa odostávám i v každém novém roce.

V letech 2014-2016 jsem měli velké foto studio v Praze v Dejvicích, kde jsme fotografovali i portréty a především jsme tam prožili hodně velkých party.  V roce 2018 jsem se po 15 letech odstěhoval s rodinou z Prahy do osady Všedobrovice – Kamenice. A v roce 2019 jsem otevřeli nové Foto studio Pělucha.

O nás – PETR & ZINA

Petr Pělucha, fotograf 2019

S mou úžasnou manželkou Zii jsme se setkal poprvé v roce 2005 v autě našeho společného kamaráda. Zina tehdy pracovala jako letuška pro CSA, já byl student FTVS UK. Od toho okamžiku to trvalo dva roky než jsem při jednom deštivém dni v New Yorku poklekl a požádal Zii o ruku. O rok později jsme měli civílní svatbu na Slovensku, odkud Zina pochází. V té době Zina začala pracovat v Dubai a první tři roky manželství jsem měli tzv. „distanční manželství.“ V květnu 2011 jsme měli druhou „dream“ svatbu v katedrále Sv. Petra v Ceretu, Francie.

Po návratu z Dubaje se Zii aktivně zapojila do Pelucha Photograhy a ze soukromého živnosti se tím rázem stal rodinný business projekt. V roce 2016 se nám narodil první syn Theodor Pio a v roce 2018 jsme přivítali našeho druhého syna Timoteje Augustína.

V roce 2018 jsme se z Prahy odsťěhovali do Všedobrovic (osada 30min z Václaváku u Velkách Popovic) a zde otevřeli Foto studio Pělucha, kde nabízíme portrétní fotografické služby (rodinná fotografie, bysnys portréty). Naším přestěhováním se a změnou životního stylu jsme také umenšili počty nejen mezinárodních svateb, ale také cest za svatbami do zahraničí a naopak přidali více času pro rodinu a focení ve studiu a Praze.

4.5.2022 během vyuky ve škole praskla Zině cévka v hlavě…vše se změnilo… Zina prošla smrtí a já jsem se stal vdovcem. Vše se kompletně změnilo, proměnilo ikdyž nějaký čas trvalo než se člověk rozpoznal.

V současné době Foto studio Pělucha funguje plynule dále.

Těším se na Vaši návštěvu.

p

wedding photographer pelucha and family

—————————-

Spojte se snámi

Využili byste rádi našich služeb? Napište nám, nebo nám zavolejte a my  si pro Vas najdeme čas.